Imamoglu opisuje mjere protiv koronavirusa

imamoglu je rekao o mjerama protiv koronavirusa
imamoglu je rekao o mjerama protiv koronavirusa

Predsjednik İBB-a Ekrem İmamoğlu objasnio je mjere predostrožnosti protiv Coronavirusa, koji je svijet preuzeo olujom, „Aktivnosti čišćenja i higijene provest će se sa 100 ljudi u podzemnoj željeznici. U IETT autobusima smo odredili 420 osoblja za pružanje čišćenja i higijene. Metrobus stanice će se češće prati i čistiti. Na središnjim platformama, Bus Inc. Putem naše podružnice stvorili smo mobilne timove za dezinfekciju. U okviru naše Direkcije za podršku postavili smo 44 ručnih jedinica za dezinfekciju na 65 metrobus stanice i 2 stanice u istorijskoj tramvajskoj pruzi Taksim-Tunel. Na terenu će raditi 4 radnika za dezinfekciju u 18 vozila koja smo posebno pripremili. 36 člana tima koji će koordinirati timove vršiće dezinfekciju na terenu 3/7. Osim zatvorenih područja naše općine, započet ćemo s dezinfekcijom i širiti zaštitne mjere u svim mjestima klanjanja, kao što su džamije, cemevi, crkve i sinagoge, za koje je odgovoran Odjel za kulturnu baštinu. "


Generalna direkcija IETT-a organizovala je „Sastanak u penziji“ u Eurasia Show and Art Centru u Yenikapiju. Otprilike 600 umirovljenika IETT-a sastalo se za doručkom uz sudjelovanje Ekrema İmamoğlua, načelnika istanbulske metropolitanske općine (IMM). Prvi govori na tom događaju; Predsjedavajući Udruženja penzionera IETT Yüksel Öztürk, generalni direktor IETT-a Alper Kolukısa i zamjenik predsjednika CHP grupe Skupštine İBB Doğan Subaşı održali su govor. İmamoğlu, koji je uzeo mikrofon nakon Öztürk, Kolukısa i Subaşı, podsjetio je da su stoljetne institucije okrunjene u svijetu. "Ova tradicija bi se trebala formirati i u nama", rekao je Imamoglu, rekavši:

PRVI SUSRETI IETT PENSIONE

„Moramo pokazati odanost prošlosti. Činjenica da svi, koji već desetljećima služe naše institucije, prolijevajući znoj i rastući svojim doprinosima - ali rukovodilac, ali radnik - vide vrijednost koju zaslužuje, čine nas plemenitijim, drevnijim institucijama. S tim u vezi čestitam našem generalnom direktoru; smislio je vrlo lijep događaj. Postoje neke institucije, one su vrlo popularne. Zašto? Ne zaboravlja svoje zaposlene. Odlazak u penziju ne zaboravlja, iako ona ide nigdje u Turskoj. Traži svoju bolest i traži je na dan bola. U stvari, to bismo definitivno trebali učiniti u okviru našeg institucionalizma. Ovaj pokret koji mi radimo omogućava nam da budemo vrlo mirni, podižemo energiju, povećamo vašu djecu, pa čak i poštovanje vaše unuke prema ovoj instituciji, i tada ćemo obaviti zaista sretan posao. "

Kasnije je predstavio "CORONAVIRUS TEAM"

Drugi događaj İmamoğlua u Yenikapiju bio je „Corona higijenski promotivni događaj“. Imamoglu je u svom govoru predstavio mobilnu higijensku flotu, kao IMM, koji će služiti za sprečavanje svih vrsta virusa, uključujući i virus Corona, koji je nedavno olujom odnio svijet. Navodeći da virus Corone takođe smatra ozbiljnom pretnjom od strane Svetske zdravstvene organizacije, İmamoğlu je rekao, „Kao IMM, počeli smo da preduzimamo različite mere i pripremamo naše timove za epidemiju coronavirusa posebno u poslednjih nekoliko nedelja. Od trenutka kada su se počeli pojavljivati ​​slučajevi koronavirusa, naše zdravstveno odjeljenje stavilo je to pitanje na dnevni red s velikom osjetljivošću. Odmah smo počeli pratiti izjave Odbora za nauku Ministarstva zdravlja kako bismo razumjeli, pripremili i upravljali procesom, savjetujući se sa istanbulskim liječničkim komitetom istanbulske ljekarske komore i relevantnim akademicima. Ovisno o napretku, dao sam upute za obavljanje zdravstvenih usluga u različitim centrima u okviru preventivnih, preventivnih i kurativnih zdravstvenih službi u našem odjelu za zdravstvo, upravi za zdravstvo i higijenu. "

"420 OSOBLJA U IETT AUTOBUSIMA DOGOVORENO JE ZA HIGIJENU"

İmamoğlu je izjavio da su pripremili akcioni plan u našoj općini, kako bi poduzeli mjere predostrožnosti u okviru preventivnih zdravstvenih usluga i osigurali kontinuitet tih mjera, posebno u vozilima javnog prijevoza i zatvorenim prostorima, te rekao da će se radovi izvoditi sljedećim riječima: : Prvo radimo grubo čišćenje. Svakodnevno čistimo sjedala i pod deterdžentom. Zatim provodimo detaljne operacije čišćenja. Jednom tjedno sve površine se čiste odgovarajućim deterdžentima. I na kraju, jednom mjesečno očistimo sve dijelove deterdžentom, uključujući ventilacijske filtere i cijevi. U IETT autobusima smo za čišćenje i higijenu odredili 100 osoblja. Naši se autobusi svakodnevno čiste primjenom deterdženta iznutra i izvana. Slično tome, počeli smo i češće pranje i čišćenje stanica Metrobusa. Detaljni radovi na čišćenju održavaju se u prosjeku jednom u tri mjeseca. Ova studija pažljivo uključuje čišćenje i dezinfekciju svih površina deterdžentom. Pored ovih, u uslugama javnog prevoza na centralnim platformama, Bus Inc. Kroz naše podružnice stvorili smo mobilne timove za dezinfekciju. "

"POČINJEMO INTENZIVNO ČIŠĆENJE I HIGIJENSKE PRIJAVE"

„U okviru naše Direkcije za podršku, postavili smo 44 ručnih dezinfekcijskih jedinica na 65 metrobus stanice i 2 stanice na istorijskoj tramvajskoj pruzi Taksim-Tunel. Intenzivne prakse čišćenja i higijene započinjemo u našim zatvorenim prostorima sa 4 kvadratnih metara, kao što su kulturni centri sa velikim brojem stanovnika, zgrade glavnih službi, obrazovne jedinice ISMEK-a, kontaktne stanice Direkcije za odnose s javnošću, biblioteke i zgrade hospicija. Danas vidite 700 posebno obučenih vozila i 18 oficira. Ukupno 18 djelatnika za dezinfekciju i 18 službenika ekipe koji će koordinirati timove izvršiće dezinfekciju na terenu 36/3 u tih 7 vozila koja smo posebno pripremili. Osim zatvorenih područja naše općine, započet ćemo s dezinfekcijom i širiti zaštitne mjere u svim mjestima klanjanja, kao što su džamije, cemevi, crkve i sinagoge, za koje je odgovoran Odjel za kulturnu baštinu. "

"MORAMO DA KUPIMO MNOGO I KOLIKO MNOGO"

Navodeći da su zbog epidemije koronavirusa različiti sektori, posebno turizam i transportni sektori, te ekonomije zemlje počeli negativno utjecati, İmamoğlu, rekao je: „Ovaj virus i epidemija otkrili su besmislenost napora političara koji žele izgraditi visoke zidove do granica u današnjem svijetu. Ovaj virus ne sluša ni granicu ni zid. Ali predostrožnost koju će svatko od nas poduzeti važnija je. Osobna higijena i osobne mjere opreza u početku. Često trebamo oprati ruke sapunom i puno vode. Sa sobom moramo nositi i koristiti kolonjske ili dezinficijens. Trebali bismo se manje tresti i manje ljubiti. U stvari, nikada se ne smijemo poljubiti neko vrijeme. Kad naiđemo na bilo kakvu febrilnu bolest, trebali bismo se što više odmarati u slučajevima umora i slabosti. Suočeni s ovom epidemijom, posebno naši građani stariji od stanovništva predstavljaju najrizičniju i najranjiviju skupinu. Za naše starije je vrlo važno da se pridržavaju mjera lične higijene i zaštite i da se brinu o sebi. “

„Moramo pristupiti ozbiljno“

"Radimo ne tako da kažemo da nam se ništa neće dogoditi, već govoreći da ćemo pobijediti u ovoj borbi", rekao je İmamoğlu. Izlazi iz borbe bez oštećenja. Trenutno prijeteće informacije još nisu stigle do nas u našoj zemlji. Volio bih da nikad ne stigne. Nemojmo prestati biti oprezni u tom smislu. Bog blagoslovi cijelo čovječanstvo, kao i naš oba naša İstanbul'umuzda Turska kao "isprekidan.


sohbet

Budite prvi koji će komentirati

Komentari

Povezani članci i oglasi