Taksi i minibusi dezinficiraju se u glavnom gradu

Taksi i dolmus dezinficiraju se u glavnom gradu
Taksi i dolmus dezinficiraju se u glavnom gradu

Gradska općina, koja provodi intenzivno prekovremeno, boreći se protiv epidemioloških bolesti i provodi redovne radove na dezinfekciji u vozilima javnog prijevoza, pokrenula je studije higijene u 7 tisuća 701 taksija koji služe u Baškentu. Dok su mjere prioritetnog javnog zdravstva bile primjenjivane jedna po jedna, Generalna uprava EGO-a preuredila je radne sate zbog praznika. Dok su timovi Policijske uprave pregledali radove čišćenja i sterilizacije u hotelima u Ankari, Generalna direkcija ASKİ privremeno je zatvorila podružnice za prikupljanje i pretplatu na 2 lokacija. Gradska opština obustavila je i uslugu šatora saučešća, koja se vrši za građane koji su umrli.


Gradska općina Ankara nastavlja sa higijenskim aktivnostima u cijelom gradu.

Dok se mitropolitski timovi mobiliziraju za zahtjeve javnih ustanova i organizacija prema nevladinim organizacijama, u vozilima javnog prijevoza koje koriste građani obavljaju se i pažljivi poslovi čišćenja. Nakon metroa, ANKARAY-a, žičara i autobusa, započeli su radovi na dezinfekciji taksija u Başkentu.

PRIMENA HIGIJENE U POREZIMA

Dok se u glavnom gradu povećavaju studije dezinfekcije i sterilizacije zbog epidemije, koja pogađa svijet, gradski timovi za čišćenje, kojima se ukidaju dozvole, rade 7 sata dnevno i 24 sati radi zaštite javnog zdravlja.

Na zahtjev Komore zanatlija i vozača zanatlija Ankara Umum poduzeta je akcija primjene dezinfekcije na 7 hiljada 701 taksija koji služe u glavnom gradu. Timovi gradske opštine; Skladište Kızılay u prvom redu obavlja higijenske radove na tri mjesta, kao i radionica s pločicama İskitler Zübeyde Hanım Mahallesi Mianka Boulevard Boulevard i tržnica Varlık Mahallesi Yayın Sokak.

Navodeći da će redovno provjeravati radove na dezinfekciji započeto za taksije, generalna direktorica Generalne direkcije policijskih službenika Veda Oğan izjavila je da je Cevdet Kavlak, zamjenik predsjednika Obrtničke komore i vozača Ankare, namijenjen građanima, da se udobno snađu na taksijima posljednjih dana, rekao:

„Proces dezinfekcije započeo je u 3 točke za naše taksije. Nakon ovih postupaka imamo 450 zatvorenih taksi stajališta i oni će biti isprskani ispred njih. Zahvaljujemo našem gradonačelniku Mansuru Yavas-u koji nam je pomogao u ovom pitanju i dao upute za besplatno prskanje. “

Navodeći da je taksist već 15 godina, Temel Karuk je također istakao važnost aplikacije za javno zdravstvo i rekao: „Zahvaljujemo našem predsjedniku i našoj općini na dezinfekcijskim radovima koje je naša općina uradila za taksije.“ Ketevket Pamukcu, Hvala svima koji su prošli “, rekao je.

DEZINFEKCIJA U OBLASTIMA I STEPENAMA

Na veliki zahtjev, timovi BELPLAS A. i. pod nadzorom Odjela za zaštitu okoliša i kontrole pod nadzorom Odjela policije započeli su radove na dezinfekciji u Bentderesi i Gülbaba Dolmuş zaustavlja za 2 tisuće 56 dolmus. Navodeći da se vodi pažnja o čišćenju sjedišta, prozora i rukohvata za unutrašnju strukturu vozila, Seyfettin Aslan, šef odjela za zdravstvenu zaštitu mitropolita, dao je sljedeće ocjene dajući informacije da će se dezinfekcijski radovi nastaviti u cijeloj provinciji:

„Trudimo se da ne ometamo naš rutinski program čišćenja. Također smo poduzeli postupak čišćenja i dezinfekcije minibusa koji koriste stanovnici Ankare. Za taksiste radimo istim tempom. Nastavljamo služiti 7/24. “

Generalni sekretar Trgovačke komore trgovaca u Ankari Erşan Ağören također je naglasio da je javno zdravstvo prioritet te je zahvalio metropolitanskom gradonačelniku Mansuru Yavasu na podršci.

Autobusi koje su prevozili UMRED POVRATNI PUTNICI SU BILO DEZINFICIRANI

3 građana koji su se nadali Ankari i došli iz inostranstva preselili su se u spavaonice u Gölbaşı autobusima EGO-a.

Dok su radove na dezinfekciji obavljali timovi BELPLAS-a u spavaonicama u kojima je napravljen smještaj, 37 autobusa EGO-a u kojima su se prevozili putnici podvrgnuta je dezinfekciji po međunarodnim standardima u 3. regionalnoj direkciji za autobuski promet. Izvršeno je i unutrašnje i vanjsko čišćenje autobusa, čiji su filteri obnovljeni sterilizacijom do prozračivanja.

Seyfettin Aslan, šef odjela za zdravstvo, koji je pregledao radove na dezinfekciji na licu mjesta, rekao je: „Dezinficirali smo naše autobuse koji su prevozili putnike Umrah i promijenili ih u filtere za polen. Kao Općina Metropolitan, nastavljamo našu borbu protiv koronavirusa na najvišem nivou. Ljudi iz Ankare mogu biti sigurni da su ovi autobusi očišćeni do najsitnijih detalja. Ako se naši građani pridržavaju mjera koje je najavilo Ministarstvo zdravlja, stanovnici Ankare uspješno će se boriti protiv ove borbe. “

SATOVI USLUGE ZAVRŠENI U MASOM PREVOZU

Navodeći da će autobusi koji prevoze putnike koji dolaze iz Umre po drugi put biti podvrgnuti dezinfekciji i bit će primljeni u promet u utorak, 17. marta, šef Generalne direkcije za autobusne poslove EGO-a Mustafa Geyikçi rekao je: "Preduzeli smo naše mjere opreza. Svi su naši autobusi dezinficirani. Ljudi iz Ankare mogu bezbrižno koristiti naše autobuse. "

Navodeći da je Generalna uprava EGO-a napravila novi aranžman o vozilima za javni prevoz (Metro, ANKARAY i Autobusi) zbog odmora škola od strane Ministarstva za nacionalno obrazovanje, Geyikçi je rekao da je "Program semestarskih odmora" pokrenut između 16. i 30. marta.

ZBIRKA ZA PRIKLJUČENJE I PRIJAVU HANGERA NA 20 BODOVA ZATVORENIH TEMPORARNIM VREMENOM

Generalna direkcija ASKİ odlučila je zatvoriti 20 filijala u kojima su vršene transakcije naplate i pretplate za vodu u okviru mjera poduzetih radi zaštite javnog zdravlja od epidemija.

Prema objašnjenju da će i ostale podružnice u glavnom gradu nastaviti da pružaju usluge, a pretplatnici mogu plaćati putem PTT-a, interneta i banaka, podružnice koje neće pružati usluge privremeno su sljedeće:

„Operacije pretplate za Mamak i šivaće kuće, Dikmen, Ayvalı, Etlik, Gazino, Andaç, Erdem, Pleven, Fatih, Yenikent, Şentepe, Karşıyaka, Mjesta za prikupljanje novorođenih, Hüseyingazi, Aydınlıkevler, Mutlu, Eryaman, Güzelkent, Polatlı i Şentepe. “

HIGIJENSKA PRODAJA U HOTELIMA

Aktivnosti dezinfekcije ubrzane su nakon pisma upozorenja koje je Uprava policije uputila svim hotelima u Glavnom gradu, smještajnim objektima i kupaonicama.

Dok su službenici policije u Ankari pregledavali hotele, mere za zdravlje građana povećane su u mnogim hotelima u Glavnom gradu. Ispitivajući mere preduzete na licu mesta, timovi gradske uprave opštine pojačali su svoje kontrole.

Gradska općina je također privremeno obustavila uslugu šatora sućuti koju je uvela za umrle građane kako bi spriječila stvaranje gužvi i širenje virusa.

Ovaj slide show zahtijeva JavaScript.


Traži vijesti o željeznici

Budite prvi koji će komentirati

Komentari