Borba protiv izbijanja koronavirusa nastavlja se neometano u Ankari

Borba protiv epidemije koronavirusa nastavlja se u Ankari
Borba protiv epidemije koronavirusa nastavlja se u Ankari

Gradska općina Ankara nastavlja borbu protiv epidemije koronavirusa. Gradonačelnik Metropolitane Mansur Yavaş rekao je da će podržati građane starije od 65 godina, koji su nakon policijskog sata pozvali na „HomeKal“.Obraćajući se građanima u dobi od 65 godina preko svojih računa na društvenim medijima, gradonačelnik Yavaş je objavio da su unajmili motociklistički kurir za rad na 17 tržišta i podružnica, te da će biti zadovoljene sve potrebe građana koji su obuhvaćeni tim područjem. ASKİ će izvršiti postupak punjenja vode za pretplatnike starije od 65 godina, koji imaju vodomjer s karticom, od utorka, 24. marta. Timovi gradske općine, koji rade 7 sata dnevno za javno zdravstvo, svakodnevno dezinficiraju javne površine i javne ustanove i organizacije, posebno vozila javnog prijevoza.

Gradska općina Ankara nastavlja borbu protiv epidemije koronavirusa bez usporavanja.

Povećavajući napore na dezinfekciji za javno zdravstvo, Gradska općina provodi i nove mjere za potrebe građana. Gradonačelnik Ankare Mansur Yavaş objavio je u izjavi na svojim računima na društvenim medijima da će se svakodnevne potrebe građana na tržištu starijih od 65 godina, čiji je policijski sat uveo i pozivaju na "HomeKal", udovoljiti motorističkim kuririma koje je iznajmljivala gradska općina.

IZNAJMLJENO Kuririma motocikla

Gradonačelnik Yavaş, koji je prije svega podijelio liste 17 tržišta i podružnica u Ankari, kako na svojim računima na društvenim medijima, tako i na web stranici Metropolitanske općine, razgovarao je sa građanima starim 65 i više godina sljedećim riječima:

„Dragi moji sunarodnjaci, pre svega, pređite na sve vas. Nadam se da ćemo zajedno proći kroz te loše dane. Kao što je poznato, policijski čas uveden je u dobi od 65 i više godina. Naši pregovori s tržišnim lancima i dalje zadovoljavaju potrebe onih kojima je potrebna. Uskoro ćemo ih sve objaviti s njihovom lokacijom, adresom podataka, podružnicom i kontaktnim podacima. Lako ćete dobiti ono što želite. Imamo i pregovore sa kurirskim kompanijama. Kao općina, pokušat ćemo vam pomoći u vašim potrebama. Praksa naše općine u pogledu područja kućnih usluga i dalje traje. Uz to, naša usluga tople hrane nastavlja se za 20 XNUMX porodica koje žive pod pragom gladi. Nadam se da ćete preživjeti ove loše dane bez ikakve štete. Zajedno ćemo ići ruku pod ruku. Svima vama pružam poštovanje. "

Odjeljenje za socijalne usluge Gradske općine plaćat će naknade kuririma koji su pridruženi Federaciji svih motocikala s motociklima. Postupajući sa razumijevanjem socijalne općine, Općina Metropolit će pružiti ovu uslugu besplatno građanima starijima od 65 godina i također spriječiti kurire koji u ovom procesu donose dnevne plaće kućama.

Çağdaş Yavuz, predsjedavajući Federacije svih Anatolijskih kurira za motocikle, koji su se okupili ispred Gradske općine i izjavio da su spremni za obavljanje dužnosti, rekao je:

“Na prvom mestu poslužićemo sa 100 kurira. Nastavit ćemo s više kurira u skladu s povećanjem potražnje. Mi imamo dužnost kao federacija. Dok se ne završi djelomična satnica građana starijih od 65 godina i koji imaju kronične bolesti, oduzeti ćemo njihovu hranu i osnovne potrebe naručene na tržnicama između 12.00 i 17.00. Trenutno su svi restorani i jedinice zatvoreni, a naši motociklistički kuriri također su nezaposleni. Naš metropolitanski gradonačelnik je također preuzeo ovu situaciju i barem su naši kuriri imali priliku svakodnevno uzimati novac od kuće. Zahvaljujemo našem predsjedniku. “

Gradsko vijeće Ankare također je skrenulo pažnju na važnost suradnje između Saveza motociklističkih kurira Anatolije, Udruženja lokalnih tržišta i Udruženja trgovaca na malo, zahvaljujući podršci za motociklističku općinu Metropolitanske općine u glavnom gradu, gdje se pozvao na "HomeKal".

PODRUČJA HRANE ZA KOLEKTORE PAPIRA

Nakon zabrane sakupljanja papira u glavnom gradu u okviru borbe protiv epidemije koronavirusa, počela se pružati podrška za hranu u regijama u kojima ti ljudi žive gusto po uputama predsjednika Yavaša.

Mustafa Koç, načelnik opštinske policijske uprave, izjavio je da su izvršili dezinfekciju na području gdje se nalaze sakupljači papira, koji žive u okrugu Şirindere, u okrugu Çiğdem, dali su sljedeće informacije:

„Ovde živi oko 600 sakupljača papira. Sakupljači papira predstavljaju pojedinačno najveću rizičnu skupinu i predstavljaju ozbiljnu prijetnju za prijenos i širenje virusa. Iz tog razloga zabranili smo prikupljanje papira. Kolekcionari papira hranili smo se kao općina. Stvorili smo sistem da svakodnevno ujutro i uveče susrećemo hranu s njihovim porodicama. Hranu ćemo s njihovim porodicama distribuirati do 5 ljudi koji žive u 200 različitih regija. Svakodnevno dezinficiramo prostor u kojem se nalaze i prikupljene papire. Prema naučnicima, najduže područje života virusa nalazi se na papiru. Dok ne budemo imali trajno rešenje, sprečićemo viktimizaciju i eliminirati širenje rizika. "

Abdülkadir Aşık, koji je imao koristi od hrane pripremljene i distribuirane u BELPA Cuisine, rekao je: „Nećemo više sakupljati papir zbog virusa. Žrtva smo kao porodica, ali općina je mislila na nas i nije nas ostavila gladnima i žednima. Želeo bih da se zahvalim Metropolitanskoj opštini. "Drugi sakupljač papira Ceylan Avcı je rekao:„ Više ne skupljamo otpad i papir. Opština nam donosi hranu i redovno prska po ovom regionu “, zahvalio se sa Metropolitanskom opštinom.

Seyfettin Aslan, šef Odjela za zdravstvo, također je rekao kako su započeli dezinfekciju u 10 regija u kojima se u cijelom gradu nalaze ulične životinje koje hrane ljubitelji dobrovoljnih životinja.

LAKO DO 65 GODINA I VIŠE KUĆNIH PRIJAVA IZ ASKI

Gradska općina, koja je uvela nove mjere protiv prijetnje epidemije, od utorka, 65. marta, počet će puniti vodu na brojila kućnih pretplatnika starijih od 24 godina.

Unutar usluge, koju mogu koristiti stanovnici stariji od 65 godina i koji ne mogu izaći pozivom Başkent 153 ili (0312) 616 10 00, ASKİ timovi će na svojim adresama provoditi postupak punjenja vode pretplatnicima koristeći karticu vodomjer.

ASKİ, koja svakodnevno obavještava svoje pretplatnike putem tekstualnih poruka (sms-a) i upozorenja, i radi na 24 sata, odlučila je odgoditi postupak zatvaranja stambenih pretplatnika zbog epidemije bolesti za 2 mjeseca. Generalna direkcija ASKİ, koja nastavlja sa otvorom vode za 22 hiljade pretplatnika za stanovništvo koji su prethodno zatvorili vodu zbog neplaćenih dugova, prešla je na sistem imenovanja za operacije u centru od 23. marta. pretplatnika www.aski.gov.t je Najava da možete zakazati sastanak u ASKI-ju; Nova pretplata, promjena pretplate, pretplata na građevinsku pretplatu i postupci evakuacije pretplatnika, otkazivanje pretplate, žalba na računu, promjena protuusluge (zahtjev za neuspjeh u šalteru), uplata računa i platne transakcije također će se obaviti putem interneta.

MASA PREVOZNA VOZILA SU DEZINFICIRANA SVAKI DAN

Timovi za zaštitu okoliša i kontrolu okoliša i gradski odjeli za estetiku, koji svakodnevno provode intenzivne poslove na dezinfekciji u javnim ustanovama i organizacijama širom grada, dezinficiraju vozila javnog prijevoza.

Dok timovi gradskog Odjela za estetiku provode čišćenje posebnim dezinfekcijskim sredstvima posebno na ulicama i magistralnim cestama, posebno u gradskom namještaju i stajalištima, autobusi ANKARAY, Metro i EGO, taksiji i minibusi podliježu svakodnevnoj dezinfekciji prema uputama predsjednika Yavaša.

Navodeći da su zadovoljni radovima na dezinfekciji koji se odvijaju na stajalištima minibusa, Fatih Özden, koji je puni zanat, rekao je: „Ovaj virus je stvorio velike probleme svima nama u cijeloj zemlji. Naš gradonačelnik gospodin Mansur Yavaş svakodnevno dezinficira naša vozila. Naša vozila su na higijeni. Zahvaljujem mu u ime naših prodavaca. "Ender Yılmaz je rekao,„ Prije svega, želimo zahvaliti Mansuru Yavasu, našem gradonačelniku na dezinfekciji. Dezinfekcija naših vozila vrši se svakodnevno “, rekao je. Murat Karakoca je izjavio da se poverenje javnosti povećalo zahvaljujući ovoj službi metropolitanske opštine i rekao: „Naši ljudi se mogu bezbedno voziti u vozilima. Zahvaljujemo našoj Općini i našem načelniku Mansuru Yavasu na njihovom trudu. “

Nastavljajući postupak dezinfekcije do taksija u Kızılay Güvenpark Taxi skladištu, BELPLAS A.Ş. Vlasnici taksi vozila koji se zahvaljuju timovima za čišćenje izrazili su zadovoljstvo ovom uslugom kako slijedi:

  • Dursun Göloğlu: „Kao taksist, želimo da se zahvalimo našem gradonačelniku Ankare Mansur Yavaşu. Naša vozila moraju biti prskana virusom svaki dan i svakodnevno ih prskati. "
  • Ensari Guzelyurt: „Nadam se da ćemo uspeti da prođemo ovih dana. Jako smo zadovoljni ovom uslugom. Želimo da se svakodnevno radi i za sebe i za kupce. “
  • Levent Altinok: „Da bismo što bolje služili ljudima Ankare, pratimo i podržavamo ovu odluku koju je donijelo naše društvo i gradska opština Ankara. Pokušavamo dati sve od sebe kao taksist da služimo ljudima Ankare pod boljim uvjetima. Želim zahvaliti našoj gradskoj općini Ankara za pružanje ove usluge. "

Gradska općina, koja vrši kontinuirane radove na dezinfekciji od sportskih kompleksa do zgrada nevladinih organizacija, sudnica, vojnih postrojbi, policijskih jedinica, zgrada općinskih službi, bolnica i glavnih bulevara, provodi radove dezinfekcije ekološkim alatima za raspršivanje u Altındağ Önder susjednim i siromašnim područjima u kojima sirijski građani intenzivno žive.

Ovaj slide show zahtijeva JavaScript.

Armin

sohbet

Budite prvi koji će komentirati

Komentari