Bulevar Martyr Birol Yıldırım otvoren za servis sa mostom Novi Melet

sehit birol yildirim bulevar s novim mostom na ulazu
sehit birol yildirim bulevar s novim mostom na ulazu

Bulevar mučenika Martol Birol Yıldırım, koji je korišćen kao alternativa obilaznici s mostom Novi Melet, a koji kao alternativa crnomorskom obalnom putu na rijeci Melet prvi put može poslužiti metropolitanska općina Ordu, Ordu je otvoren ceremonijom.


Polazeći od nove lokacije autobusnog kolodvora, trasa od 5 km, koja se nalazi na industrijskom području Karapınar Mahallesija i prekrivena je vrućim asfaltom od mosta Yeni Melet do raskrižja Kayabaşı, postala je alternativna cesta autoputu kao i gustoća prometa u regiji.

„NASTAVLJAMO DA BORAMO GRAD“

Rekavši da Ordu poduzima čvrste korake ka postajanju brendovskim gradom, gradonačelnik Ordua Dr. Mehmet Hilmi Güler je rekao, „Danas našem Ordu donosimo dva prekrasna djela. Jedan od njih je i most Novi Melet, dugačak 236 metara. Ovaj most će biti novo plovilo Ordu, opustit će naš promet. Imali smo ključnu ulogu u donošenju kalendara prednjim dijelom na ovom mostu, koji je planiran da se u naš grad dovede drugog dana. Želim zahvaliti autoputevima koji su ovu uslugu doveli u naš grad u periodu od dva mjeseca. To pokazuje snagu naše države. Tada smo otvorili lijepi bulevar. Kao građani Kadirşinasa imenovali smo ime našeg mučenika Birola Yıldırıma koji je žrtvovao svoju krv i život za ovu zemlju na ovaj bulevar. Neka put od 2 km bude koristan našim građanima. Približni trošak dviju investicija je 5 miliona TL. Nastavljamo sa smjelim i odlučnim koracima. Želimo našem gradu dodati mnogo lijepih djela. Na putu smo da postanemo brend grad. U tom je smislu jedan od najvažnijih poslova bio rješavanje problema u prometu. Ovim korakom će nam promet biti ugodniji. Pomislimo na još jedan most na kojem se Melet susreće s morem. Mi to takođe planiramo. Ordu će biti grad koji su poznati i po svojim mostovima. Melet će biti prelijepi životni centar. Kad to shvatimo, naša će vojska postati puno ljepša u turizmu i industriji. "

„ČESTITAMO NAŠOJ OPŠTINI OPŠTINE METROPOLITAN“

Načelnik Gradske opštine Ordu Guverner Ordu Seddar Yavuz, koji je započeo svoj govor, zahvalivši Mehmetu Hilmi Güler, rekao je: „Želio bih zahvaliti našem metropolitanskom gradonačelniku na njegovom radu i čestitati mu. Kada se most Cevizdere srušio zbog katastrofe u proteklim godinama, vidjeli smo da nemamo alternativan način. Važno je da ne prelazite most. Ne daj Bože, važnost ovih ulaganja u smislu strateške, sigurnosti i transporta postaje očiglednija u sličnim situacijama. Zbog toga je potrebno sagledati investicije sa ovog aspekta. Čestitam našoj regionalnoj direkciji za autoceste i metropolitanskom gradonačelniku i želim da investicije budu korisne za našu provinciju. "

Nakon govora, dvije investicije provincijskog muftije muftije Mürsel Öztürk uvodne molitve službeno su otvorene nakon što je protokol presjekao uvodnu vrpcu.

Ovaj slide show zahtijeva JavaScript.


Traži vijesti o željeznici

Budite prvi koji će komentirati

Komentari