Turski sektor logistike nastavlja svoje aktivnosti na razvoju

sektor logistike turka nastavlja svoje napore na rastu
sektor logistike turka nastavlja svoje napore na rastu

Razvoj turske logističke industrije posljednjih godina često crpi pozitivnu sliku za nas kao predstavnike sektora. Međutim, kao što je poznato, nije moguće procijeniti naš sektor neovisno o svjetskoj dinamici. Oba politička kretanja u različitim zemljopisima i fluktuacije u svjetskoj trgovini utječu na logističku industriju. Ipak, kad pogledamo razvoj tijekom godina, logistički sektor postaje sve jači i svake godine raste s doprinosom privatnog sektora kao i velikim udjelom javnih investicija. U 2019. godini za sobom smo ostavili godinu koja je bila izazovna, ali poduzeti su novi koraci za budućnost. Volio bih procijeniti 2019. s nekim brojkama i dešavanjima.


Znamo da naša industrija ima 12% udjela u BDP-u zemlje. BDP je porastao za 2018% na kraju 19. u odnosu na prethodnu godinu i dostigao je tri biliona 3 milijardi 700 miliona TL. Logistički sektor, za koji se smatra da ima udio od 989% unutar navedene veličine, dostigao je oko 12 milijardi TL do kraja 2018. godine. Procjenjuje se da logističke aktivnosti koje obavljaju kompanije koje pružaju izravne logističke usluge ove veličine i vanjskotrgovinske / proizvodne kompanije pola svog doprinosa.

Logistika sektor učinak rasta se ocjenjuje na kraju 2019. će biti drugačiji od rasta BDP-a u Turskoj. Objavila je Svjetska banka u Turskoj, u novembru 2019 u Turskoj za praćenje rasta BDP ekonomije procjenjuje se da se nalaze. Iako ova tablica nije ugodna, moći ćemo vidjeti rezultate rasta logističkog sektora paralelno s BDP-om kada se objave podaci TÜİK-a o BDP-u za 2019. godinu.

Kada procjenjujemo logistički sektor razlikujući načine transporta, vidimo da morski put ima najveći udio u vrijednosti i težini, kao što je to slučaj već godinama. U tom kontekstu, na kraju trećeg tromjesečja 2019. godine udio morskog puta u uvozu na temelju vrijednosti iznosi 65%, udio autoceste 19%, udio aviokompanije 15%, a udio željeznice 0,80%. U izvoznom prevozu udio mora je 62%, udio u cestu 29%, udio aviokompanije 8%, a željeznica 0,58%.

Na temelju težine, na kraju trećeg tromjesečja 2019. morska cesta ima stopu od 95%, autoput 4%, a željeznica 0,53%. Težina uvoznog tereta koji se prevozi vazduhom vrlo je mala i odgovara omjeru 0,05%. U izvoznom prevozu morski put ima udio od 80%, autoput 19%, željeznički i avioprijevoznik udio manji od 1%.

Iako ostavljam 2019. godinu iza sebe, želio bih s vama podijeliti razvoj događaja koji utječe na industriju. U okviru kineske inicijative za pojaseve i puteve, napori da naša zemlja dobije veće dionice iz transportnih koridora jedno su od važnih dešavanja za naš sektor. Paralelno s tim razvojem, povećat će se i udio željezničkog prijevoza, a samim tim i tranzitnih tereta kroz naše luke. Iz tog razloga, naša zemlja će biti od bešavnih željezničkog saobraćaja kroz istok-zapad treba dati prioritet infrastrukturnih aranžmane, u kraćem vremenu u odnosu na susjedne zemlje, preko Turske tranzita tereta i ekonomičniji pomerenih moći ispred koji otvara zakonodavstvo treba obaviti. Sa aerodromom Istanbul započelo je razdoblje u kojem možemo efikasnije iskoristiti položaj naše zemlje. Turska air cargo kapacitet u ime i za trenutni međunarodni transfer skali centra koji će biti otvoren u oba dugoročno korišćenje aerodroma u Istanbulu, dodatni kapacitet će pružiti veliku prednost.

Kao UTİKAD, nastavljamo napore na poboljšanju i razvoju logističkog sektora. U tom kontekstu, pratimo ažurna kretanja kako bismo stvorili održiv logistički sistem koji nudi sigurnu, dostupnu, ekonomičnu, alternativnu, efikasnu, brzu, konkurentnu, ekološku, neprekidnu, uravnoteženu, efikasnu opskrbu i moderne usluge zasnovane na upravljanju lancem vrijednosti, globalnoj dobroj praksi. Uzorke prenosimo našim članovima. apsolutno neophodne za razvoj intermodalnog transporta u Turskoj u trenutku stvaranja ovog sistema. Pa šta smo uradili za to? Ministarstvu smo prenijeli mišljenja UTİKAD-a o Nacrtu propisa o kombiniranom prometu i usmjerili na konačnu korist tog sektora.

Izražavamo trenutne probleme sektora na svakoj platformi koja predstavljamo i ističemo svoja mišljenja o njegovom rješenju. Jedno od tih pitanja predmet je dokumenata o autorizaciji koji se traže od kompanija koje žele obavljati svoje transportne aktivnosti. Činjenica da su naknade za tražene dokumente visoke negativna je situacija za našu industriju. Visoke naknade za dokumente duboko utiču na radne uslove i konkurentno okruženje. S tim u vezi, na svakoj platformi izražavamo prigovore i opravdanja. Naravno, zalažemo se za dokumentiran i pouzdan prijevoz, ali vjerujemo da je neophodno kako smanjiti broj i raznolikost dokumenata, tako i poboljšati naknadu za dokumente.

Kao UTİKAD, za 2020. godinu pripremili smo dva izvještaja za naš sektor kako bismo nacrtali mapu puta za budućnost. Profesor Pomorskog fakulteta Univerziteta Dokuz Eylül. Dr. Okan Tuna i pripojena da sarađuju la pripremljen Logistika Trendovi i perspektive premjeru i UTIKAD direktor industrijskih odnosa, koji je pripremio Alperen Güler Turska logističkoj industriji Izvještaj vjerujemo da možemo poduzeti korake sigurnije i efikasnije naše članove i zainteresovane industriji kroz 2. Nadam se da će 2019. godina biti zdrava, mirna i profitabilna godina koja će otvoriti nove vidike turskoj logističkoj industriji i njenim vrijednim dionicima.

Pogledajte Emili's full profil
UTİKAD Predsjednik Odbora


Traži vijesti o željeznici

Budite prvi koji će komentirati

Komentari