Uvedena nacionalna strategija i akcioni plan pametnih gradova

uvedena nacionalna strategija i akcioni plan pametnih gradova
uvedena nacionalna strategija i akcioni plan pametnih gradova

Ministar zaštite okoliša i urbanog planiranja Murat Kurum rekao je, “Nacionalna strategija i akcioni plan pametnih gradovaGovorio je o studijama o pametnim gradovima na pokretanju „.


Navodeći da su odlučili pripremiti plan za pronalaženje rješenja za probleme gradova i odgovaranje na potrebe budućnosti na najbrži i najefikasniji način, Uprava je u posljednjih 1,5 godina održala 12 sastanaka s 24 ministarstava, 28 generalne uprave, 100 lokalnih uprava i više od 145 dobavljača pametnih gradova. Navodeći da su organizirali 5 radionica, izjavio je da su provodili pilot studije u okruzima Istanbul Beyoğlu i Konya Selçuklu.

Institucija ministra izjavila je da su sproveli ankete i analize i razvili preporuke u 1399 od 400 opština i rekla: "Identifikovali smo ukupno 26 akcija, 14 glavnih i 40 podređenih, u Nacionalnoj strategiji i akcionom planu za pametne gradove." rekao je.

Ministarstvo nadležno za akcioni plan, reklo je: "Akcijski plan pripremljen na nacionalnom nivou prvo će objasniti Tursku, Ameriku i Australiju, četvrti u svijetu nakon Holandije, a to je Strategija i akcioni plan za pametni grad. U tom smislu, ovaj posao koji radimo predstavljaće izuzetno važnu prekretnicu u istoriji urbanog planiranja naše zemlje. Drugo, sva naša ministarstva, lokalne samouprave, privatni sektor, nevladine organizacije i univerziteti učestvuju u našem akcionom planu kao zainteresovane strane. Stoga je naš rad nacionalna strategija i akcioni plan. Danas je naša cirkulacija o širenju naših politika pametnog grada u svim našim javnim institucijama objavljena u Službenom glasniku s potpisom našeg predsjednika, gospodina Recepa Tayyipa Erdoğana. "

PAMETNE GRADSKE PRIJAVE ĆE SE IZREDITI PRIORITETNIM NALOGOM

Ministar je također podijelio detalje Nacionalne strategije i akcionog plana za pametne gradove u osam tačaka.

U prvom članku, "Stvaramo nacionalnu mrežu pametnih gradova sa pametnim gradskim strategijama i mapama puteva za određene gradove koje će dati prioritet hitnim potrebama naših gradova." Institucija je rekla da će prioritete odrediti slanjem strateških dokumenata za pametne gradove 81 guvernerstvu.

Sve aplikacije pametnih gradova prema prioritetnom redoslijedu bile bi pružanje ekspresne institucije u Turskoj, koja je dala sljedeće informacije:

„Želim na primjeru objasniti važnost određivanja prioriteta. Ako je prioritetni problem Artvina katastrofa od poplave uslijed prekomjernih kiša uzrokovanih klimatskim promjenama, preusmjerit ćemo svoj rad u ovom smjeru. Riješit ćemo prometni problem Artvina kao sekundarni problem. Količinu padavina trenutno ćemo nadgledati pomoću pametnih sistema koje ćemo uspostaviti u skladu s našim Akcionim planom za klimatske promjene na Crnom moru. Prema rezultatima koje smo postigli, instalirat ćemo pametne mrežne sisteme. Kao i u slučaju Artvina, u svim ćemo našim gradovima proizvesti pametna rješenja za upravljanje katastrofama i vanrednim situacijama, posebno potresima. Primijenit ćemo aplikacije kao što su aplikacije za upravljanje katastrofama, pametni sustav za odgovor na hitne slučajeve, način katastrofe pametnog telefona za svaki grad. Ako je gradski problem prijevoza na prvom mjestu, na prvo mjesto stavljamo prijevoz, a ako je zdravlje zdravlje, na prvo mjesto stavljamo zdravlje. Zahvaljujući ovom određivanju prioriteta, osigurat ćemo uštedu resursa i vremensku efikasnost i spriječit ćemo da se naša ulaganja troše. "

Nivo zrelosti gradova mjerit će se IQ testovima

U drugom članku, "Pokrajinski indeks životnih gradova uspostavit ćemo utvrđivanjem razine zrelosti naših gradova sa svim komponentama." Institucija je navela da 87 posto općina nema sistem praćenja pametnih gradova.

Ministar Kurum nastavio je na sljedeći način: „Izmjerit ćemo nivo zrelosti naših gradova pomoću IQ testova koje ćemo napraviti, a mi ćemo stvoriti Pokrajinski indeks životnih gradova. Redovnim mjerenjima nadgledat ćemo promjene u našim gradovima i ažurirati potrebe. Ovdje želim dati primjer. Na primjer, troškovi sakupljanja i prijevoza otpada u Istanbulu prelaze milijardu lira. Pametnim sistemima za otpad, odnosno pametnim sistemima koji mjere stopu popunjenosti i odvojenosti kontejnera za smeće, možemo znatno smanjiti ovaj trošak pomoću softvera i senzora. Uz to, kao država, pametnim sistemima za sakupljanje otpada možemo uštedjeti 1 posto godišnjih troškova sakupljanja i prijevoza otpada. Stope gubitaka i curenja u vodovodnim mrežama mogu biti i do 45 posto. Pomoću pametnih sistema ovu stopu možemo smanjiti na 50 posto. Ova aktivnost je takođe primarna potreba naše zemlje koja pati od vodenog stresa. Cilj nam je povećati stopu recikliranja vode sa 5 na 1 posto. Trenutno smo zemlja koja koristi 5 kubnih metara vode po osobi i siromašni smo vodom. A ovaj broj će pasti na 1500 kubika, počet ćemo osjećati nestašicu vode. Vidjeli smo koliko je ova studija važna s predviđanjem da će u svijetu izbiti ratovi za vodu 1200-ih. "

"PAMETNI GRADOVI GRADIT ĆE SE NA DVIJE STRANE KANALA ISTANBULA"

U trećem članku, "Integrirat ćemo sve svoje projekte s aplikacijama pametnih gradova i donijeti nove pametne gradove u našu zemlju." Navodeći da u Ministarstvu industrije i tehnologije u Esenleru grade pametan grad sa 60 hiljada kuća, Institucija je navela da će projekt sadržavati elemente kao što su pametni sistemi za navodnjavanje i pametno upravljanje otpadom.

Izjavljujući da će sva područja urbane transformacije smatrati pametnim zonama kao u Esenleru, Kurum je rekao, „U našim rezervnim područjima izgradnje oboje ćemo testirati projekte pametnih gradova i implementirati odgovarajuće na„ regionalnoj skali “. Opet ćemo graditi naše TOKI projekte koji imaju velik broj prebivališta, prema konceptu pametnog grada. Dizajnirat ćemo grad koji ćemo uspostaviti s obje strane Kanala Istanbul prema konceptu pametnog susjedstva i pametnog grada. U tom smislu, projektom Kanal Istanbul izgradit ćemo dva uzorna pametna grada koja će prometom, socijalnim objektima i zelenim površinama udisati Istanbul i predstavit ćemo ga našoj naciji. Proizvodit ćemo i koristiti pametne aplikacije u svim javnim vrtovima. " on je govorio.

U četvrtom članku, "Izvest ćemo domaće i nacionalne proizvode i usluge pametnih gradova, uspostavit ćemo tržište pametnih gradova." Institucija je podijelila sljedeće informacije u vezi s ovim člankom:

„Prema Analizi globalnog tržišta pametnih gradova, veličina tržišta pametnih gradova na svijetu doseći će 2024 milijardi dolara 826. godine. Trenutno je udio koji primamo sa ovog tržišta kao zemlje na vrlo niskom nivou. Moramo snažno predstaviti svoje pametne gradske aplikacije na svjetskom tržištu do 2023. godine. Ako uspijemo napraviti pravu proizvodnju i uložiti, možemo ekonomiji donijeti najmanje 25-30 milijardi lira godišnje. To je naš cilj. Iz tog razloga započinjemo aktivnosti povezane s tržišnim okruženjem koje su potrebne da bi se udovoljilo zahtjevima ljudskih resursa, tehnologije i investicija u području pametnog grada. Između 15. i 16. januara 2020. godine, pod pokroviteljstvom našeg predsjednika, Ministarstvo industrije i tehnologije i općine Turske u pametnim gradovima i općinama organizirat će Kongres Unije koji gradimo prvi pametni grad u Turskoj na našem tržištu kapitala. Tržište će okupiti naše opštine, kompanije, preduzetnike i građane. "

Inteligentni Data Bank će biti postavljena TURSKA

U petom članku, "Pomoću pametnih gradskih mehanizama koje ćemo uspostaviti, osigurat ćemo integritet usluge i utvrditi naše nacionalne standarde geografskih podataka stvaranjem zajedničkog jezika." Institucija za glasanje, Turska, podaci dobiveni uspostavljanjem Inteligentne banke podataka rekli su nam da će ih staviti na raspolaganje investitorima.

Institucija ministra navela je da je šesti članak "Uspostavit ćemo pametne regije i R&D centre koji proizvode tehnologije pametnih gradova u 2023 geografskih regija u našoj zemlji do 7. godine", sedmi članak "Financijski ćemo podržavati naše općine i poduzetnike na mjestu transformacije pametnog grada". Povećat ćemo svoj kapacitet kvalifikovanih ljudskih resursa koji rade na terenu. Potaknut ćemo stručnost za Smart City. " prenio to.

Navodeći da će provesti studije za poboljšanje kvalifikacija zaposlenih u pametnim gradovima i povećanje zaposlenosti u ovoj oblasti, Agencija je navela:

„Za to ćemo stvoriti i primijeniti politike, zakone, programe i modele. Sada ćemo u našoj zemlji imati stručnjake za pametne gradove. Planirat ćemo i provoditi formalne i neformalne obuke o specijalizaciji za pametne gradove sa našim univerzitetima. Pretpostavljamo da je na ovom polju potrebno 10 hiljada stručnjaka za pametne gradove. Obučit ćemo stručnjake za mnoga nova područja, od znanstvenika podataka do stručnjaka za softver, od inženjera umjetne inteligencije do aplikacija robotike.

Naredno razdoblje bit će razdoblje u kojem će se naši gradovi razvijati s aplikacijama pametnih gradova, naš će svakodnevni život biti lakši s tim aplikacijama i naši će se gradovi natjecati sa svjetskim gradovima. Povećat ćemo naše društvene i kulturne aktivnosti u vezi s pametnim gradovima i graditi gradove koji žive 7/24. "

 


sohbet

feza.net

Budite prvi koji će komentirati

Komentari

Povezani članci i oglasi