Biciklističko prvenstvo svjetskog sluha ometenog sluha za disanje!

svjetsko prvenstvo u biciklizmu koji oduzima dah

U koordinaciji sa Governorate Gaziantep, Gaziantep Metropolitan opština omladine i sporta usluge Department Predsjedništva Turskoj gluvih sporta u Federaciji saradnje koja xnumx'ünc održava se po prvi put u Turskoj Svjetske gluvih Drugi dan Biciklizam prvenstvu, bio je poprište oštroj konkurenciji

U pojedinačnom takmičenju na hronometar koji oduzima dah, u kategoriji žena na 25 km, rangirane su Jelisaveta Topčanjuk iz Ukrajine, Aleksandra Ruslanovna Evdokimova iz Rusije i Viktorija Vjačeslavovna Širjavskova. Na 35 km za muškarce, medalje su osvojili Dmitrij Andrejevič Rozanov iz Rusije, Ivan Vladimirovič Makarov iz iste zemlje i Pavel Arciszewski iz Poljske.

Prikupljajući svu pažnju sa međunarodnim organizacijama dostojnim svog identiteta „Grad prijatelj sportova“, grad Gazi će do subote, 29. novembra 02. godine, ugostiti vrtlog uzbuđenja, Svetsko prvenstvo gluvih u biciklizmu, koje je počelo 2019. oktobra, na Dan Republike. Na prvenstvu će se 50 atletičara sa oštećenim sluhom iz SAD-a, Brazila, Češke (ČEŠKE), Grčke, Holandije, Mađarske, Poljske, Rusije, Slovačke, Zambije i Ukrajine oznojiti kako bi osvojili medalje u izazovnim stazama.

Drugog dana prvenstva, pojedinačna takmičenja u kategoriji za žene i muškarce podigla su adrenalin i oduševila publiku. Cene 25 i 35 kilometara u nemilosrdnoj trci u trci sportista bili su cijenjeni.

56022 atletičarki se takmičilo na stazi od 25 kilometara, koja je postavljena na trasi Kilis Roada ispred Zoološkog vrta Gaziantep, počevši od ulice broj 12, u pravcu Burç Yolu. Brazilka Livia De Assis Trivizol diskvalifikovana je sa takmičenja. Zlatnu medalju na takmičenju osvojila je Yelisaveta Topchaniuk iz Ukrajine. Topčaniuk su pratile Aleksandra Ruslanovna Evdokimova i Viktorija Vjačeslavovna Širjavskova iz Rusije.

Dmitrij Andreevič Rozanov iz Rusije bio je pobjednik muškog natjecatelja 35 koji se natjecao u disciplini 14 kilometar, a slijedili su ga njegov sunarodnik Ivan Vladimirovič Makarov, a Poljac Pavel Arciszewski na trećem mjestu natjecanja.

Na rang listi tim na kraju dana, Rusija minuta 1 34 26 sati sekundi na prvu, Poljska minuta 1 44 21 sati sekundi do drugog, dok je Turska bila treća 1 50 sati minuta sekundi na 8.