Očekivanje brzog vlaka podružnice IMO Bursa

brzo očekivanje vlaka imo bursa subenin
brzo očekivanje vlaka imo bursa subenin

Čini se da Bursova čežnja za vlakom ne izgleda kratkoročno.

Izjava ministra prometa i infrastrukture Cahita Turana jučer je najavila da će se ova čežnja Bursa završiti samo u 2023'teu, ali još uvijek postoji jasan datum za infrastrukturu, a nadgradnja Bursa-Osmaneli, signalizacija, elektrifikacija i telekomunikacijski natječaji nisu dati.

U nejasnim uslovima, „tender će biti održan do kraja godine u skladu s proračunskim sredstvima“.

Dok je čitao ovu izjavu, Mehmet Albayrak, šef Komore građevinskih inženjera u Bursi, nazvao je.

Kazao je na naš e-mail da je IMO-ova komisija za promet poslala izvještaj o sudbini projekta brzog vlaka Bursa.

Iako naziv projekta više nije brzi vlak.

Buna ilişkin gelişmeyi büyüğümüz Ahmet Emin Yılmaz köşesinde geçtiğimiz günlerde duyurmuştu.

Ime i status Bursa-ovog projekta pretvorio se u željeznicu visokog standarda.

Izvještaj IMO-a na to skreće pozornost sljedećim crtama;

„Nekoliko smo puta spomenuli važnost brzog vlaka za naš grad. Međutim, bilo je razočaravajuće da je željeznički projekt brze željeznice Bursa-Bilecik (Osmaneli), koji je planiran da prođe kroz naš grad nedavno, iz troškovnih razloga promijenjen u Željeznicu visokih standarda. Stadion Burse, podzemna željeznica u svakom području 'siječe svoje jezgro'. Uprkos dodanoj vrijednosti koju proizvodi, grad je koji ne može dobiti dovoljnu podršku Ankare. "

Ovi redovi Komisije za promet IMO-a zapravo su poruka glavnom gradu.

Očigledno, oni donose donosioce odluka u glavnom gradu da kažu: "Ne odričete se prava na ovaj grad."

Tu je naglasak na vrstu voza, izvještaj je skrenuo pažnju na Turske brzi voz mreže i svoje investicije.

Podsjetimo da je temelj projekta Bursa postavljen na kraju 2012-a.

Propuštena je prilika, važnost odlaska u Istanbul umjesto mosta Osmaneli Osmangazi skreće pažnju na sljedeće;

Keş Želim da se riječ "inženjering mez" ne bi dopala, ali kako se od ranije zagovara podružnica IMO Bursa, Hızlı, volio bih da sam vlakom brzo došao vlakom preko Osmangazijevog mosta.

Iako to nije bilo moguće postići, naučili smo da je sistem, koji se smatrao vozom velike brzine, revidiran kao željeznica visokog standarda. Razlozi su teškoća topografije i trošak. Naše je pravo povezati zakasnjenu željezničku vezu Bursa s Bandırmom, što je standard za brzi voz i na početku projekta, do luke Gemlik (morska veza), što je kraća linija. Na ovaj način će Eskisehir željezničkom prugom u našoj provinciji izvan Burse doći do mora sa najkraće udaljenosti. Nadam se da će TCDD uzeti u obzir ovaj prijedlog i upotpuniti liniju Bursa kao brzi vlak u kratkom vremenu s mogućnošću da se plati kao teretni i putnički. "

IMO želi da nevladine organizacije i političari u Bursi preduzmu akcije sljedećim redovima:

„Kao podružnica IMO Bursa, vjerujemo da će naš predsjednik Recep Tayyip Erdogan dovršiti projekt onako kako je u Bursi obećao, počevši od obećanja:„ Neće ostati usluge, neće biti uloženo, niti jedan projekat, niti će radovi ostati bez posla “. Želimo da i naši političari i nevladine organizacije poduzmu akciju kako bi spriječili da ne izgube posljednju kartu grada. "

Morate da ga predate.

Filijala IMO Bursa već duže vrijeme pokazuje osjetljivost po tom pitanju. (događaj- İhsan Aydın)

Aktuelni tečajevi za željeznice

Pts 09

Zaljevski saobraćaj

Raspon 9 @ 08: 00 - Raspon 11 @ 17: 00

Traži vijesti o željeznici

Budite prvi koji će komentirati

Komentari