Salcano Sakarya, ekipni prvak u Grand Prixu Erciyes i Tour of Kayseri

prvak kayseride tima veliki grad

20-22 U septembru su Grand Prix Erciyes i Tour of Kayseri utrke čiji su domaćini biciklistički tim Kayseri i Metropolitan Salcano Sakarya postali timski prvaci.

Biciklistički tim gradske opštine Salcano Sakarya učestvovao je na trkama Grand Prix Erciyes i Tour of Kayseri koje je domaćin Kayseri između 20. i 22. septembra. U trkama koje su trajale dva dana, atletičari gradskog područja pomogli su biciklističkom timu Salcano Sakarya Metropolitan da osvoji ekipno prvenstvo.

Metropolitanski sportisti

Onur Balkan osvojio je drugo mjesto u utrci Grand Prix Erciyes na kilometru na 10 kilometru, a učestvovalo je 83 sportaše iz zemlje 144, a Ahmet Örken je završio na trećem mjestu. 21-22 Prvu etapu kilometraže 133 na utrci Tour of Kayseri održanu u septembru dočekao je metropolitanski sportaš Ahmet Örken. Onur Balkan, jedan od gradskih sportaša, završio je drugu etapu kilometraže 152, dok je Oğuzhan Tiryaki završio na drugom mjestu. S ovim rezultatima Sakarya Metropolitan Biciklistička ekipa je osvojila ekipno prvo mjesto. U izjavi Ministarstva za mlade i sportske službe, „20-22 je čestitao našim sportistima koji su u septembru osvojili Grand Prix Erciyes i Tour of Kayseri trke koje je domaćin Kayseri i čestitao našim sportistima i poželeo im nastavak uspeha“ je dobio.