Biciklistički sportski centar Kayseri

centar biciklizma

Kayseri 20-21-22 rujna 11 Grand Prix Erciyes i Tour of Kayseri međunarodne cestovne biciklističke utrke 100 sportaši iz zemlje bili su poprište borbe.

Erciyes, koji je postao središte globalnih biciklističkih timova za kampove za treniranje na visinama, pojačava imidž međunarodnim takmičenjima. Prethodne sedmice 2020 Olimpijske igre u Tokiju, koje su domaćini međunarodnih takmičenja u cestovnom biciklizmu Kayseri, 20-21-22, rujna Grand Prix Erciyes i obilazak utrka Kayseri iz cijelog svijeta, bili su poprište borbe glavnih pedalista.

Međunarodna biciklistička unija UCI (Union Cycliste Internationale), u organizaciji Biciklističkog saveza i Turska, Kayseri Gradskoj upravi, Erciyes Inc. i Velo Erciyes, a uz podršku javnih institucija i organizacija, utrke su se odvijale u tri etape. Pored takmičenja, Turska; 11 profesionalni biciklistički sportaši iz 100 zemalja, uključujući Bjelorusiju, Ukrajinu, Kazahstan, Azerbejdžan, Kuvajt, Katar, Bahrein, Maroko, Irak i Alžir. Turski sportaši pristupili su Olimpiji sa svojim rezultatima na ovim trkama.

Trke, koje su počele turnejom Grand Prix Erciyes od 143 kilometra, završile su turnejom od 133 km drugog dana i 153 km Tour of Kayseri etape trećeg dana. U etapi Grand Prix Erciyes, prvo mjesto zauzeo je Nikolaj Shumov iz reprezentacije Bjelorusije, drugo mjesto zauzeo je Onur Balkan iz Salcano Sakarya Metropolitan Cycling Team, a treće Ahmet Örken iz istog tima. VIB Sports Cycling Team iz Bahreina osvojio je nagradu za najbolji biciklistički tim, dok je Azen Gabiden iz Kazahstanskog nacionalnog tima osvojio nagradu za najmlađeg sportistu.

U prvoj fazi obilaska Kayseri turneje, prvo mjesto je postigao Stanislau Bazhkou iz bjeloruske reprezentacije, Ahmet Örken iz Biciklističke biciklističke reprezentacije Salcano Sakarya je drugi, a Azen Gabiden iz Kazahstanske nacionalne staze na trećem mjestu.

Gradonačelnik metropolitanske opštine Kayseri dr. Počasni predsjednik Metropolitanskog biciklističkog tima Salcano Sakarya osvojio je drugu etapu turneje Tour of Kayseri, koju je započeo Memduh Büyükkılıç zajedno sa guvernerom Kajserija Şehmusom Günaydınom. Oğuzhan Tiryaki iz istog tima je bio drugi, a Elchin Asadov iz VIB Sports Cycling Teama bio je treći u utrci. Salcano Sakarya Metropolitan Cycling Team je postigao uspjeh kao najbolji tim u utrci 'Tour of Kayseri'.