Metro Istanbul Evropsko prvenstvo u tramvaju!

metro istanbul europsko tramvajsko prvenstvo

Metro Istanbul, 8 Ove godine na Evropskom prvenstvu vozača tramvaja, 25. rangiran.

Prvi je 2012 tramvaji u gradu Dresdenu u Njemačkoj u 140-u. U organizaciji organizovanoj u okviru aktivnosti godine; Cilj je da se operateri tramvaja različitih evropskih gradova okupljaju sektorski, kako bi se uspostavila i ojačala veza između kultura i preduzeća. Tramvajski 150. Metro Istanbul, koji predstavlja Istanbul u ime naše zemlje, učestvovao je na takmičenju, koje je održano u Briselu, Belgija, koje je proslavilo svoju godinu i prisustvovalo gradu 21 iz zemlje 25.

U takmičenju koje se sastoji od staza kao što su kretanje i najbliži stav prema meti sa nostalgičnim tramvajskim vozilom, kontrola klirensa u zoni krivine kod modernih tramvajskih vozila, kontrola klirensa u zoni krivine, zaustavljanje tačka suvozačevih vrata, stajalište sa kočenjem u nuždi i kuglanje sa tramvajem, vozači i vozačice su se takmičili odvojeno, sa ukupnim bodovanjem.Određeni su gradovi za rangiranje. Pobjednik ovogodišnjeg takmičenja bio je Brisel, drugo mjesto osvojila je Moskva iz Rusije, a treće mjesto osvojio je grad Oradea iz Rumunije. Tim koji čine mašinovođe Şehnaz Güneş i Özcan Öztekin, koji su učestvovali na takmičenju predstavljajući Metro Istanbul, zauzeo je 11. mjesto.

9 će se održati sledeće godine u Oradei, Rumunija.