Projekat nekvalificiranog tramvaja SANKO studenata dobio nagradu

Na OB ROBOGAMES 2018 Svjetskoj robotskoj olimpijadi San održanoj u San Franciscu, SAD, srednjoškolci SANKO postigli su tri svjetska druga i jedno svjetsko treće mjesto.

Učenici srednje škole SANKO osvojili su dva svjetska i dva svjetska prvenstva na istom takmičenju prošle godine.

SANKO srednjoškolski robotski tim koji čine Ali Arda Gökçek, Osman Kaan Dikmen, Teoman Efe Kuday, Hasan Atakan Aslan, Azra Akkuş, Berkay Dobooğlu, Ayberk Kaan Güneş, Ertuğrul Topuz; Muzaffer Harun Bayseckin postigao je svjetski uspjeh u kategoriji "Best Of Show", bot Artbot Musical ", ano Humanoid Stepenice" i "Best of Show ile".

Tim robota osvojio je drugo mjesto u kategoriji "The Best of Show", srebro; Osvojili su srebrnu i bronzanu medalju u kategoriji "Artbot Musical" kao drugo i treće mjesto u svijetu, a srebrnu medalju u kategoriji "Humanoid Stair Climbing" kao drugo u svijetu.

VATAN Besplatno TRAMVAY
U konkurenciji, s „Tramvajem bez tramvaja“ (Vatmansız Tramvaj), autonomno dizajnirani tramvaj dizajniran je za uklanjanje ljudske kontrole uklanjanjem ljudske kontrole uklanjanjem ljudske pogreške pomoću naprednih senzora. Ovaj projekt zauzeo je drugo mjesto u kategoriji Best The Best of Show dünya.

Uz robote dizajnirane mehanički i elektronički, jedan od projekata u kojima su se melodije svirale u skladu s traženim kriterijima registriran je kao drugi u kategoriji bot Artbot Musical dünya i treći na svijetu.

Humanoidni robot (s nogama, rukama, ramenima i glavom) popeo se uz ljestve i spustio se s ljestvice. Projekt je učinio našu državu ponosnom kao druga u kategoriji dünya Humanoid Stepenište ".

Sanko škole Generalni direktor Melike Toklucu svijeta, sudjeluje iz svih krajeva ", Robogames Svjetske Robot olimpijadi" u Sanko škole, rezultati dobili od 2017 i 2018 godina, Gaziantep, pored toga, rekao je da u čast Turske.

Toklucu je čestitao učenicima i mentoru, naglašavajući da su SANKO škole jedine turske ekipe koje su postigle ovaj uspeh na OB ROBOGAMES 2018 Svjetskim olimpijskim igrama “.

ROBOTAMES ROBOT CONTEST - 2017
Učenici SANKO srednjih škola su prošle godine osvojili dva svjetska i dva svjetska prvenstva na Svjetskim olimpijskim igrama robotova ROBOGAMES.