Izmir na klizalištu

Pečat Izmira na klizalištu: Mali sportisti gradske opštine Izmir osvojili su 2 zlatne, 3 srebrne i 3 bronzane medalje na Incentive prvenstvu Turske u umetničkom klizanju održanom u glavnom gradu.

Sportisti koji su se natjecali u ime Gradske općine Izmir na Incentive Championshipu Turske u umjetničkom klizanju ostavili su snažan utisak svojim uspjehom. Atletičari gradske opštine Izmir osvojili su 15 zlatne, 77 srebrne i 2 bronzane medalje na prvenstvu koje je održano u BELPA Palati za klizanje u Ankari i na kojem je učestvovalo 3 ekipa i 3 sportista iz Istanbula, Kocaelija i Ankare, kao i Izmira.

Batu Tasasız u muškoj kategoriji od 6-7 godina, i Sezen Öztürk u ženskoj kategoriji nadmašili su sve svoje takmičare i postali šampion. Toprak Güllükaya osvojio je srebrnu medalju kod muškaraca uzrasta 6-7 godina, dok je Nehir Alan, koji se takmičio u istoj starosnoj kategoriji, osvojio treće mjesto kod žena.

Berkant Algül u kategoriji muškaraca od 9-10 godina i Defne Günce Kılıç u ženskoj kategoriji osvojili su srebrnu medalju, dok su Efe Kızık i Ezgi Güler osvojili bronzanu medalju.