1915 Osnova mosta akanakkale bit će postavljena na 18 March

1915 Çanakkale Köprüsü’nün temeli 18 Mart’ta atılacak :AK Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, 1915 Çanakkale Köprüsü’nün temelinin 18 Mart 2017’de atılacağını bildirdi.
1915 Çanakkale Köprüsü’nde sürecin süratle ilerlemesinden memnuniyet duyduklarını belirten Milletvekili Bülent Turan, “Cumhurbaşkanımızın ve başbakanımızın çok önemsediği Çanakkale Köprüsü’nde önümüzü artık daha net görüyoruz. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımızın da vermiş olduğu tarih bunu ortaya koyuyor. Bilindiği üzere köprünün iki ayak açıklığı cumhuriyetin 100. yılı ile uyumlu olarak 2023 metre olacak. 2023 metre orta açıklıkla köprü, dünyanın en uzun asma köprüsü haline gelecek. Köprü ile Çanakkale’nin ekonomik anlamda daha da gelişeceğine inanıyoruz. Köprü Avrupa’dan, Trakya’dan Ege’ye, Akdeniz’e uzanan taşımacılık hattında Çanakkale’yi vazgeçilmez bir yere getirecek. Dolayısıyla köprü sadece Çanakkale’yi değil Marmara’dan Ege’ye ve Akdeniz’e kadar geniş bir coğrafyayı ilgilendiriyor” dedi.
1915 Çanakkale Köprüsü gibi önemli projelerin önümüzdeki dönemde hayata geçmesi için çalıştıklarını belirten Turan, “Köprü Çanakkale turizmine ciddi katkı sağlayacak. Trakya’yı Ege ve Akdeniz’e bağlayan önemli bir merkez haline getirecek. Bunu yeterli görmüyoruz. Köprü Çanakkale’mizdeki iddialarımızdan sadece biri. Tarımda ve diğer başlıklarda da projelerimiz var. Ezine, Ayvacık ve Bayramiç havzasını içerisine alan Gıda Tarım Organize Sanayi Bölgesi’nin de bölgenin çehresini değiştireceğine inanıyoruz. Çanakkale Boğaz Köprüsü’nde yapmış olduğumuz görüşmeler ve bakanımız tarafından yapılan açıklamalar neticesinde çalışmaların hızla yürüdüğünü görmek bizi memnun ediyor. Çalışmaları yakından takip etmeyi sürdüreceğiz” diye konuştu.

Oko Levent Ozen
Svake godine, high-speed rail sektoru, evropski lider u raste Turskoj. Ulaganja u željeznice, koja uzimaju ovu brzinu od brzih vozova, i dalje rastu. Pored toga, sa investicijama za prevoz u gradu, zvezde mnogih naših kompanija čine domaću proizvodnju sjajnom. Ponosno je što je počela proizvodnja turskog brzog trening nacionalnog voza, pored kompanija koje proizvode domaća tramvajska, laka i metro vozila. Veoma smo srećni što smo u ovom ponosnom stolu.

Budite prvi koji će komentirati

Komentari

Ova stranica koristi Akismet kako bi smanjila neželjenu poštu. Saznajte kako se podaci vašeg komentara obrađuju.