Učenici su iskusili uzbuđenje skijanja u Erciyesu

Učenici su živjeli u uzbuđenju skijanja u Erciyesu: Yozgat Kadışehri Distrikt guvernera, Fondacija za socijalnu pomoć i solidarnost (SYDV) za studente koji studiraju u okrugu Kayseri Erciyes Ski Centre organizirali su putovanje.


Učenici koji su se ujutro preselili u Kayseri poslužili su doručak u Sorgunu. Kasnije, studenti Erciyes skijaškog centra, sanjkanje nakon što su dobili potrebne materijale za klizanje sa instruktorom, pružili su informacije za uživanje u toboganu.

Studenti, koji su takođe uzeli kabinu, imali su nezaboravan i prijatan dan. Neki od studenata su izjavili da su prvi put vidjeli skijalište i rekli: uz Željeli bismo zahvaliti našem guverneru gospodinu Arifu Gülu za organiziranje tako lijepog putovanja za nas. Pošto je naš okrug bio snježan u pogledu zimskih uslova, zabavljali smo se do trenutka klizanja sa vlastitim objektima. Bio je to prvi put da je imao priliku skijati u tako lijepom skijalištu. Bilo je veoma lepo i prijatno. Zahvaljujemo onima koji su još jednom doprinijeli.

Guverner Distrikta Arif Gül izjavio je da su organizirali putovanje u Kayseri za studente zbog prazničnog perioda. Gül je rekao: imiz Naši učenici su polagali semestar nakon dugog maratona. Organizirali smo ovaj izlet, koji će ih dodati u drugačije uzbuđenje, koje može biti zabavno, bez stresa i odmora. Nadamo se da ćemo za naše studente organizovati izlete u različite dijelove naše zemlje. Naše jedino očekivanje od naših učenika je da čitaju i uspiju. Ne očekujemo da će naši učenici biti koristan pojedinac za svoju porodicu, domovinu i naciju educirajući se na najbolji način. “

Za putovanje su organizovali guvernera distrikta Yozgat Kadisehri, Fond za socijalnu pomoć i solidarnost (SYDV) od strane studenata koji su se školovali u skijaškom centru Kayseri Erciyes.