Lučka veza Konya mora biti osigurana

Treba obezbijediti priključak luke u Konyi: Sveučilište u Selçuk-u (SU) Akören Ali Rıza Odjel za logistiku za strukovne škole organizirao je panel pod nazivom „Konya Logistics Village i razvoj logistike“.

Ostali govornici panela MUSIAD Konya Predsjednik ogranka. Prof. dr Lütfi şimşek, član fakulteta Univerziteta u Selçuk-u. Dr. Turan Paksoy i predsjednik Yüksekeller logistike Alibey Yüksel. Akören Ali Rıza Ercan Stručna škola za logistiku kojoj je prisustvovao veliki broj učenika prisustvovao je moderatoru panela moderator Selcuk University Akören Ali Rıza Ercan strukovna škola predavač Abdullah Oktay Dündar.

Predsednik ogranka MUSIAD Konya dr. Gunduz dao je informacije o projektu logističkog centra Konya-Karaman-Mersin sa prezentacijom koju je napravio studentima Odsjeka za logistiku. Lütfi şimşek je rekao: “Koncept logistike treba uzeti u obzir kao integraciju svih kretanja između porijekla i odredišta proizvoda ili tereta, te zadržavanja proizvoda ili tereta tamo gdje i kada je to potrebno. Glavna svrha ovde je da se transportni rad obavlja kombinovano i da se veće opterećenje dovede na željeno mesto u željeno vreme uz minimalne troškove. I kao zemlja i kao grad, imamo strukturu koja intenzivno koristi put na tački transporta naših proizvoda ili tereta. To povećava naše troškove za transportne aktivnosti. Značaj koncepta logističkog centra pojavljuje se u ovom trenutku. Budući da će se logistički centri uspostaviti u centru u blizini najmanje dva željeznička, pomorska, vazdušna i drumska saobraćaja, maksimalno opterećenje će se transportirati uz minimalne troškove i naši industrijalci će izbjeći nepotrebne troškove. U tom kontekstu, prvo, filijala MUSIAD Konya je dovedena na dnevni red i kao rezultat naših inicijativa od strane naše investicije i postala projekt regije i zemlje, a kada se završi Konya-Karaman-Mersin veza će pružiti vrlo važne i 2023 ciljeve implementacije Centra logistike je vrlo važno. vjerujte da je to od vitalnog značaja. Koliko god nam je potrebno da više radimo na ostvarivanju naših izvoznih ciljeva 2023-a kao zemlje i grada, potrebni su nam i logistički centri koji će transportovati naše proizvode i isporučivati ​​ih u luke. Kako bi zadovoljio ovu potrebu, projekt logističkog centra Konya, koji je pokrenut pod vodstvom naše podružnice u 2006-u, donio je prve plodove u 2008-u, a TCDD je odlučio da osnuje logistički centar u Konyi. U 2010-u je eksproprisana površina od hiljadu kvadratnih metara za osnivanje logističkog centra, dok je ova odluka povećana na 300 miliona kvadratnih metara odlukom Vijeća ministara u 2011-u i na kraju 1 milijuna 2013 tisuća četvornih metara u 1-u. Naše najveće očekivanje u novom periodu je da proizvode proizvedene u Konyi dovedemo u Mersinsku luku brže i jeftinije i da realizujemo projekat koji će pripremiti teren za uspostavljanje privrednog i industrijskog koridora između Konya-Karaman-Mersina i okolnih pokrajina. Realizacijom ovog projekta naš grad će postati centar privlačenja i privlačenja velikih investicija i doprinijeti ekonomiji našeg grada. "

Član fakulteta Univerziteta Selčuk. Dr. Turan Paksoy je rekao, lojistik Logistički centri u Veroni, Italija, čiji je prvi primjer u svijetu u 1941-u, uveliko doprinijeli ekonomijama zemalja i gradova. Nemačka i Španija su među zemljama koje su ostvarile značajan napredak u logističkim centrima. Logistički centri su uspostavljeni na mjestima od strateškog značaja na važnim trgovačkim centrima i trgovačkim putevima. Na ovaj način, cilj je da ekonomije gradova i gradova dobiju značajne prihode. Naša zemlja je zemlja koja povezuje dva kontinenta i nalazi se na tranzitnom putu važnih trgovačkih puteva. Ako ovaj geopolitički položaj naše zemlje bude podržan projektima i investicijama logističkih centara, naša zemlja lako može postati jedna od vodećih zemalja u svetu i ostvariti veoma važan ekonomski prihod.

Alibey Yüksel, predsjednik Odbora direktora Yukseleller logistike, rekao je: “Logistika nije samo o cestovnom prijevozu; treba ga smatrati kombinovanim i integrisanim sistemom u kojem se istovremeno koriste avio, željeznica i pomorstvo. Naša zemlja ima velike prednosti u tom smislu. Ove prednosti možemo pretvoriti u mogućnosti kroz ulaganja u logističku infrastrukturu i projekte logističkih centara. Implementacijom ovih projekata povećava se potreba za radnom snagom, koja je narasla u oblasti logistike i pažljivo prati tehnološki razvoj u sektoru. Pored njihovog doprinosa ekonomijama gradova u kojima se nalaze, logistički centri stvaraju i velika područja zapošljavanja. Kao kompanije koje posluju u sektoru logistike, veliku važnost pridajemo projektu logističkog centra koji će se odvijati u našem gradu u smislu dovođenja novih investicija u naš grad i želimo da se projekat što prije implementira. “

Kalendar tekućeg željezničkog tendera

Pts 11

Najava tendera: Softver i usluga podrške

Novembar 11 @ 10: 00 - 11: 00
organizatori: TCDD
444 8 233
Pts 11

Najava tendera: Služba doktora rada

Novembar 11 @ 11: 30 - 12: 30
organizatori: TCDD
444 8 233
Pts 11
Oko Levent Ozen
Svake godine, high-speed rail sektoru, evropski lider u raste Turskoj. Ulaganja u željeznice, koja uzimaju ovu brzinu od brzih vozova, i dalje rastu. Pored toga, sa investicijama za prevoz u gradu, zvezde mnogih naših kompanija čine domaću proizvodnju sjajnom. Ponosno je što je počela proizvodnja turskog brzog trening nacionalnog voza, pored kompanija koje proizvode domaća tramvajska, laka i metro vozila. Veoma smo srećni što smo u ovom ponosnom stolu.

1 Komentar

  1. Najbolji način da se to uradi je da se željeznička veza (YHT i teret) dostavi lukama Mersin i Taşucu prolaskom kroz Mut i Silifke iz Karamana. tako 1. Konya i Karaman će biti povezani sa Mediteranskim morem. Alternativni transportni koridor će biti obezbeđen povezivanjem YHT-morskog autobusa iz Istanbula sa Kyrenijom i Famagustom. 2. Sivas Kayseri Niğde i Ereğli (Prolazeći željezničku prugu da se stvori OIZs) u smjeru lučkih veza. 3. Na taj način ćemo imati još dva metropola koja se zovu Karaman i Silifke.

Komentari